Zaplavení/Havárie vody

Po zaplavení Vašeho domu nebo v případě havárie vody ve Vašem bytě je důležité zahájit vysoušení co nejdříve, zejména pokud se blíží chladné období a mrazy. Vysoušení přirozenou cestou (větráním) trvá až 3 roky. Po tuto dobu je Váš dům/byt vystaven tvorbě plísní, alergenů a roztočů. Při větrání vnitřních prostor se potýkáme s přirozenou venkovní vlhkostí, která v nejsušších měsících neklesá pod 50 % relativní vlhkosti. 

Což je pro vysušení domu velmi málo. Naše vysoušeče odvlhčují na 35-40 % relativní vlhkosti. Při těchto hodnotách dochází k odstranění vody ze zdiva, podlah a izolačních materiálů.

Před zahájením vysoušení daných prostorů provede naše firma vstupní měření a navrhne postup vysoušení. Celý prostor lze rozdělit a vysušovat objekt postupně. Při nízké teplotě (pod 15 °C) je nutné přidat topidla. Čím větší teplota tím větší účinnost vysoušení, zkracuje se doba vysoušení a zároveň se snižují náklady na vysoušení. Tyto náklady lze uplatnit v rámci Vašeho pojištění. Při vysoušení je důležité dodržet tyto podmínky:

  • nevětrat – uzavřít prostor, který se vysušuje
  • topit – pokud nelze na stavbě topit, používáme elektrická topidla
    (minimální teplota 15 °C – ideální však 25–30 °C)
  • zajistit dostatečné proudění vzduchu
Při zaplavení či havárii vody vám zapůjčíme jednotlivé vybavení podle ceníku.