Novostavby

Při výstavbě nového domu, nebo po rekonstrukci, je třeba před dokončením vysušit zdivo a podlahy. Při aplikaci omítek a podlahových hmot (anhydrid, beton) je v těchto materiálech obsaženo velké množství vody, která se následně uvolňuje. Toto uvolňování může trvat několik měsíců až let. To brání v pokračování dalších stavebních prací, především v pokládání podlah nebo v malbě. Při větrání vnitřních prostorů se potýkáme s přirozenou venkovní vlhkostí, která v nejsušších měsících neklesá pod 50 % relativní vlhkosti,  což je pro vysušení domu velmi málo. Naše vysoušeče odvlhčují na 35-40 % relativní vlhkosti. Při těchto hodnotách dochází k odstranění vody ze zdiva, podlah
a izolačních materiálů. Při odborném vysoušení se doba vysoušení zkrátí na cca 14 dní. Vysoušení lze rozdělit a vysušovat objekt postupně. Investice do vysoušení se vrací hned první topnou sezónu, kdy je dům již suchý a nepohlcuje teplo.

Naše firma přijede na Vaši stavbu, provede vstupní měření a navrhne postup vysoušení. Je dobré nás kontaktovat před vylitím anhydridu nebo betonováním. Tím si zajistíte, že vysoušení začne ihned po aplikování těchto hmot a stavba bude co nejdříve pokračovat. Při vysoušení je důležité dodržet tyto podmínky:

  • nevětrat – uzavřít prostor, který se vysušuje
  • topit – pokud nelze na stavbě topit, používáme elektrická topidla
    (minimální teplota 15 °C – ideální však 25-30 °C)
  • zajistit dostatečné proudění vzduchu

VYSOUŠENÍ na klíč 
- o vše se postaráme za vás